نکات و ترفندهای نگهداری خودرو مثل حرفه ای ها

ارسال شده در 16 آذر 1399 15:25


0 بازدید | 3 نظر

نکات و ترفندهای نگهداری خودرو مثل حرفه ای ها

باید بدانید که سرویس های خودرو برای هر نوع خودرویی با هر مدلی تقریبا مشابه است و کار سرویس دهی و خدمات خودرو در تمام جهان حتی به شکل سنتی از سالهای دور مرسوم است.

اما در برخی ماشین ها نیز سرویس دهی متفاوت به نظر می رسد و این ممکن است بستگی داشته باشد به مدل و برند و حتی سالی که یک ماشین در آن سال ساخته می شود که جزیی از اطلاعات اصلی خودرو است. بنابراین در صورت خرید یا سرویس خودرو به دفترچه راهنمای ماشین خود توجه کنید.

در یک دفترچه راهنمای برای خودرو نشان داده می شود که باید در چه زمان و تایم هایی به سرویس خودرو خود بپردازید ممکن است زمان سرویس دهی خودرو در هر مدل با هم اختلاف داشته باشد و یا اینکه ممکن است شما بخواهید تسمه تایم را عوض کنید و تاخیر در این کار سبب می شود ماشین آسیب ببیند مخصوصا اگر این نوع تسمه دیر عوض شود به سیلندر آسیب زیادی وارد خواهد کرد اما برای زمان تعویض می توانید دفترچه راهنما را مطالعه کنید.

چگونه مخزن ها بررسی می شوند و مایعات مورد نیاز اضافه می شوند؟

وقتی کاپوت را بالا بزنید متوجه می شوید که قسمت های اصلی خودرو که شامل مایعاتی است که هر خودرویی به انها نیاز دارد وجود دارد. مواردی همانند روغن ترمز و آب رادیاتور و مایعی که شیشه را تمیز می کند و هم چنینی روغن هیدرولیک که هر کدام از این موارد دارای مخازنی جداگانه است.

هر مخزنی نیز دارای دو خط است که یک خط نشان دهنده پر بودن و یک خط دیگر نشان دهنده خالی بودن مخازن را نشان می دهد.در صورتی که راننده با توجه به این خطوط متوجه شود مایع درون هر مخزنی از حد مورد نظر پایین تر آمده است باید برای پر کردن آن مخزن اقدامات لازم را انجام دهد.

مخازن را باید طوری پر کرد که حتما خط بالایی پر شدن کامل را نشان دهد و مایع به حداکثر خود برسد. باید بدانید خودروهایی نیز وجود دارد که از مایعی استفاده کرده که برای خنک کردن ماشین استفاده می شود، البته تمامی اسن اطلاعات در دفترچه راهنما قرار دارد و فرد می تواند به این دفترچه رجوع کرده و تقریبا جواب هر سوالی را مشاهده کند.

اگر می خواهید مایعات درون خودرو را پر کنید ابتدا باید در هر مخزن را باز کرده و آنقدر مایع را وارد مخزن کنید که خط کامل فول را نشان دهد و بعد از آن در مخزن را کاملا ببندید.


برچسب ها: نگهداری خودرو

دیدگاه های کاربران

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است! اولین دیدگاه را شما ثبت کنید.

دیدگاه خود را ارسال کنید

نظر خود را برای این مطلب ارسال کنید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطالب را از دست ندهیدخودرویی که تا همین چند وقت پیش (قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا) ۵/ ۹ میلیارد تومان قیمت داشت، حالا تا ۶ میلیارد تومان نیز پایین آمده و حتی گفته می‌شود با این قیمت هم خریداری ندارد.

ادامه مطلب

سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو از صادرات قطعات خودرو به اروپا خبر داد و گفت: ایران به ۳۵ کشور اروپایی از جمله آلمان و ایتالیا قطعات خودرو صادر می‌کند؛ این در حالی که است ایران خریدار قطعات خودرو از کشورهای همسایه است.

ادامه مطلب

طی ما‌ه‌های گذشته نوسان نرخ ارز و رکود اقتصادی ناشی از کرونا تأثیر قابل‌توجهی بر بازارهای مالی و تجاری کشور گذاشته که نتیجه‌ای جز گرانی و تورم در پیش نداشته است. در این میان بازار خودرو نیز از این تورم بی‌نصیب نمانده است

ادامه مطلب