اخبار روز خودرو: مهلت ثبت‌نام یارانه خودرو+ اسامی مشمولین این طرح

ارسال شده در 16 مرداد 1400 12:12


دسته بندی: اخبار
0 بازدید | 3 نظر

اخبار روز خودرو: مهلت ثبت‌نام یارانه خودرو+ اسامی مشمولین این طرح

در طرح جدید ارائه شده برای فروش فوق‌العاده خودرو، بیشتر از ۱۴۵ میلیون تومان یارانه برای کسانی در نظر گرفته شده که نام آن‌ها جز اسامی منتخب قرعه کشی ایران خودرو باشد. این موضوع در حالی مطرح شده است که خودروسازان بزرگ کشورمان در نهایت وضعیت زیان دهی هستند و به احتمال زیاد در آینده درخواست خواهند داشت که با منابع عمومی کسری‌هایش را جبران کنند.

با توجه به اینکه خودروسازان در اوج زیان دهی بازار خودشان هستند و تعداد زیادی از خودروهای ناقص  تولید شده هم به خاطر نبودن قطعات مورد نیاز هنوز در پارکینگ‌های آنها باقی مانده است. با این وجود همچنان بحث فروش فوق العاده خودرو داغ است و قرار نیست به این راحتی در بازار فروکش کند اما درباره جبران خسارتهای ناشی از این طرح هیچ پیشن بینی خاصی انجام نشده.

طبق آخرین آمارهای ارائه شده توسط خودروسازان، سالانه ۱۰۰ هزار میلیارد تومان زیان ناشی از طرح‌های پیش‌فروش وجود دارد. از سوی دیگر تعداد خودروهای ناقص در پارکینگ آنها به دلیل نبود قطعه به حدود ۱۵۰ هزار ماشین افزایش یافته است.

پنجشنبه اخیر در حالتی ثبت نام برای خرید خودرو پژو پارس تو فایو (Tu5) با قیمت ۱۴۵ میلیون تومان آغاز شد که، همین خودرو در بازار دو برابر و معادل ۲۹۰ میلیون تومان قیمت دارد. در واقع سود ۱۰۰ درصدی برای خریدار، تنها در ۹۰ روزی که قرار است ایران خودرو این خودرو را تحویل مشتری دهد. پیش بینی‌ها حاکی از آن است که بعید است بازار بتواند در این مدت کوتاه  به این صورت بازدهی داشته باشد، اما اگر رانت خودرو پیش‌فروش ایران‌خودرو نصیب کسی شود، چندین برابر بازارهای سرمایه‌گذاری سود کرده است.

 خودرو پژو پارس بنزینی نیز با قیمت ۱۴۰ میلیون تومان در لیست فروش فوق‌العاده ایران‌خودرو قرار دارد. این در حالتی است که قیمت این خودرو در بازار ۲۵۵ میلیون تومان است. ۱۱۵ میلیون تومان سود معادل ۸۲ درصد نیز سود به شدت قابل توجهی است. البته این سودهی در صورتی است که خودروسازان بتوانند سر موعد و زمان تعیین شده خودروها را تحویل دهند تا با قرعه‌کشی این رانت نصیب مشتریان شود.

آخرین زمانی که برای ثبت نام در این طرح در نظر گرفته شده 16 مرداد ماه است. 

 


برچسب ها:
دیدگاه های کاربران
هیچ دیدگاهی ثبت نشده است! اولین دیدگاه را شما ثبت کنید.
دیدگاه خود را ارسال کنید

نظر خود را برای این مطلب ارسال کنید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطالب را از دست ندهیدکم شدن آب رادیاتور خودرو می‌تواند منجر به سواخ شدن و خرابی آن شود. در این مقاله دلایلی که می‌تواند منجر به این مشکل شود را بررسی می‌کنیم تا بتوانید از بروز آنها پیشگیری کنید.

ادامه مطلب

هدف طرح آزادسازی قیمت خودرو، طرح آزادسازی قیمت خودرو همه خودروها را شامل می‌شود؟ آیا طرح آزادسازی قیمت خودرو باعث گران‌تر شدن خودروها می‌شود؟ و پاسخ به تمام سوالات متداول

ادامه مطلب

اگربه دلیل نگهداری نادرست یا فرسودگی رادیاتور خودرو شما مانند رادیاتور آب پراید یا رادیاتور آب سمند دچار مشکل شده، این قطعه را می‌توانید به آسانی از سرماگران تهیه کنید.

ادامه مطلب
ورود به واتساپ
1
برای ارتباط در واتساپ کلیک کنید.
سلام
تیم پشتیبانی ما آماده راهنمایی و همراهی با شماست.